Třídní učitelka: Mgr. Kateřina Horáková

Ženíšková Simona

Makovcová Markéta

Těšínská Tereza

Ve čtvrtek 22.12. 2016 jsme se vydali na Vánoční pochod na Křemešník.
Počasí bylo mrazivé, příroda však byla jako z pohádky. Všichni jsme došli a měli jsme ze sebe velmi dobrý pocit.

Mikuláš a čerti v 5.B

Praha - vlastivědná exkurze - 1. prosince

Dne 1. prosince se naše třída společně s 5.A vydala na vlastivědnou exkurzi. Přijeli jsme do Prahy v půl desáté, řidič nás vysadil u Tančícího domu, odkud jsme se vydali pěšky ke Karlovu mostu. Cestou jsme si prohlédli budovu Národního divadla, Střelecký ostrov. Karlův most jsme prošli k Čertovce a zpátky. Potom jsme došli k Betlémské kapli, na Staroměstské náměstí, kde jsme si prohlédli vánoční stromeček, památník Jana Husa, Staroměstskou radnici a Orloj. Poté jsme se došli naobědvat do McDonald´s na Václavském náměstí. Po prohlídce sv. Václava jsme nastoupili do metra a přejeli jsme do Holešovic, odkud jsme pěšky došli k planetáriu. Zde na nás čekala prohlídka planetária a výukový program ,,Kde začíná vesmír´´.  Po skončení programu jsme se vydali zpět do Pelhřimova. Děti byly z planetária i prohlídky Prahy nadšené, moc se jim vše líbilo. Byly velmi hodné a ukázněné po celou dobu exkurze.

Bovýsek - ovoce do škol

Američtí lektoři u nás ve škole - září