Seznam žáků 4.B – třídní učitelka Barbora Červenková

Žáčková Tereza

Hodina Radek

Štěpán Duba

Začátek školního roku jsme zahájili s mírnými změnami. Ve třídě nám ubyla žákyně, pokračujeme v počtu 27 žáků (16 dívek a 11 chlapců).

Harry Potter – téma letošního roku

S Harry Potterem souvisí nejen výzdoba třídy, hry a metody ve výuce, ale i naše cesta letošním rokem. Na začátku roku jsme z nástupiště 9 a ¾ nastoupili do pomyslného vlaku do Bradavic, kde Moudrý klobouk rozdělil děti do čtyř kolejí – Nebelvír, Havraspár, Mrzimor a Zmijozel.

Děti během celého školního roku získávají body do své koleje. Vytvořili jsme si společně pravidla, díky kterým mohou body získat, ale i ztratit.

Na konci roku se body sečtou a vítězná kolej získá odměnu.

Ve výtvarné výchově vytváříme spoustu zajímavých kreseb a maleb. Učíme se kreslit uhlem, malovat tuší a využíváme spoustu dalších zajímavých technik. V Děkanské zahradě jsme se vyzkoušeli land – artové instalace.

V pracovních činnostech jsme se inspirovali Harrym Potterem a vyrobili jsme např. zlatonky a hůlky, kterými kouzlíme v hodinách českého jazyka.

V hodinách se nejen učíme, ale máme čas i na hraní. Takto např. procvičujeme orientaci v prostoru.

V září jsme se vydali i na dopravní hřiště. Děti se učily, jak se chovat v provozu. Měly kondiční jízdy, jízdy zručnosti i přednášky, kde si opakovaly značky a učily se, jak se chovat v různých dopravních situacích. V květnu nás čekají závěrečné zkoušky. Ti, co zvládnou zkoušku, dostanou řidičský průkaz.

V říjnu se v naší třídě uskutečnil projekt primární prevence na téma Mediální svět. Připravili si ho pro nás pracovnice oblastní charity z Jihlavy. Získali jsme spoustu nových informací, jak se na internetu chovat, jaké jsou jeho výhody, ale i nástrahy.

V říjnu k nám na školu zavítali také atleti olympionici, kde za jejich podpory probíhal sportovní den. Rozdělili žáky do pěti družstev a začalo se soutěžit v různých disciplínách. Poté jsme mohli vidět kouzelnické vystoupení. Na závěr proběhlo vyhlášení vítězů.

A abychom si tento den uchovali jako vzpomínku, proběhla i autogramiáda a společné focení.

Často navštěvujeme Městskou knihovnu, do které chodíme rádi. Paní knihovnice si pro nás vždy připraví pestrý program, ukáže nám spoustu nových a zajímavých knih, přečte nám ukázky z knížek a nakonec si i nějaké můžeme půjčit.

14. 11. 2017 se koná 2.ročník sportovní běžecké akce Tour de Pražská.

Na konci listopadu nás čeká Akademie ke 40. výročí založení naší školy. Přípravy jsou v plném proudu a moc se těšíme.