Seznam žáků 8.B

• 23. Vališ Martin
  • 24. Vaňhová Kateřina

Vzpomínka na Český ráj

Ve středu 22. června 2016 jsme spolu s 8.A vyrazili na třídenní výlet do Českého ráje. Kdo chtěl, mohl si vzít kolo, kdo nechtěl, chodil pěšky. Cyklisty doprovázel pan ředitel, pěšky s námi chodily třídní paní učitelky.

Po dlouhé cestě autobusem jsme vystoupili poblíž Drábských světniček, odkud jsme do „našeho“ kempu Nebákov jeli na kole, nebo šli pěšky. Když jsme unavení ale spokojení dorazili do cíle, prohlédli jsme si kemp a jeho krásné okolí. První, co nás všechny zaujalo, bylo velké písečné hřiště uprostřed mezi našimi chatkami. Hned jsme naplánovali, že si po večeři zahrajeme volejbal.

Druhý den po snídani jsme vyrazili na celodenní výlet do Hruboskalska. Cyklistům i pěším se cesta moc líbila, hlavně kvůli nádherným vyhlídkám do okolí.Přestože bylo celý den hrozné horko a do kempu jsme se vrátili unavení, neváhali se někteří připojit k paní učitelkám a vyrazili ještě na večerní vycházku na 5 km vzdálené Trosky. Cesta zpátky nočním lesem byla docela dobrodružná.

Třetí den jsme zvládli ještě projít Prachovské skály a pak už nás vyzvedl autobus, naložili jsme kola a vyrazili domů. Cestou jsme se zastavili na oběd v kempu u rybníku, ve kterém jsme si mohli vyráchat nohy, což bylo v tom vedru příjemné osvěžení.

Výlet se nám moc líbil a budeme na něj rádi vzpomínat.

Zapsala Bára Amchová

květen

Výlet – pro zájemce

červen

březen  (+ 800 Kč hotově v červnu na rafty a kempy)

Vystoupení tanečního oboru ZUŠ – pro zájemce

Třídní fotografie

červen

červen (+ 20 Kč hotově za každou skupinkovou)

Projektový den

Ve čtvrtek 3. 11. jsme měli projektový den: sexuální, finanční a dopravní výchovy. Každý blok trval 2 vyučovací hodiny.

O sexuální výchově jsme si nejprve mohli na lístečky anonymně napsat otázky a paní učitelka nám na ně odpovídala. Druhou hodinu přišel pan gynekolog a řekl nám důležité informace.

Na dopravní výchovu přišli dva policisté a ti nám na videu ukazovali různé autonehody na Pelhřimovsku. Také nám vysvětlovali, jak se mámo chovat na silnicích jako chodci nebo cyklisté. S paní učitelkou jsme potom šli ven pozorovat silniční provoz a dopravní značky.

Na finanční výchovu přišly dvě paní z banky a vysvětlovaly, jak se nedostat do dluhové pasti. Pro zpětnou kontrolu naší pozornosti si pro nás paní učitelka připravila test.

Když jsme si o třídnické hodině dělali hodnocení celého projektu, výsledkem byl velký úspěch dopravní a sexuální výchovy. Finanční výchova nás moc nebavila a proto tolik úspěšná nebyla.

Za 8.B Bára Amchová