Základní škola Na Pražské 1543, Pelhřimov, 393 01, tel.: +420 565 323 952, email: reditel@zs-prazska-pe.cz

                                8.A
A máme po akademii.

Projektový den – 2.11.2017

-         Finanční gramotnost – naše reakce :

… tato přednáška byla ze všech nejzajímavější, říkali nám o výdajích, debetních a kreditních kartách, myslím si, že zmínili vše, co bychom využívali

…přednáška mě moc bavila. Nejvíce mě zaujala část o účtech a platebních kartách. O některých tématech jsme už slyšeli, ale i tak jsme se o nich dozvěděli další věci.

…líbilo se mi, jak jsme dostali čokoládu – zajímavě vymyšlená ukázka,  a jak nám posílali ty peníze. Nebavilo mě, jak jsme se bavili o těch kartách.

…Bylo to stručný a pro nás pochopitelný a zajímavý. Na příště by mě zajímalo víc o tom, za co stát a lidi utrácí nejvíc peněz.

…Přednáška pana Matějů mě zaujala, protože byla pěkně zpracovaná i prezentace byla hezky udělaná. Bylo to sice dlouhý, ale po chvilce to opravdu zabaví. Dozvěděl jsem se mnoho zajímavostí, spíš věci o penězích a tak různě. Kvízy mě bavily a myslím, že tato přednáška byla nejlepší.

…Přednáška byla velmi poutavá, přednášející byli milí a otevření. Možná by nám příště mohli říkat jak to chodí v bankách , protože je to častý téma a vlastně nevíme jak to tam chodí.

-         Dopravní výchova

…též zatím nejlepší přednáška dopravní výchovy. Paní byla příjemná a dozvěděli jsme se víc informací než za 6. a  7. Ročník dohromady.

…mě se líbily ty videa o bezpečnosti a o pokutách. Policistky byly příjemné, srandovní a milé.

…čekala jsem to zajímavější, myslím si, že by nám policajti mohli ukázat nějaké svoje zákroky, jak se bránit atd.

…líbilo se mi, že nám vyprávěli právní policisté a pustili nám ukázky z praxe

…tato přednáška mě opravdu zaujala, většina témat pro mě byla nová a dost věcí jsem se dozvěděla

…přednáška byla zaměřená hlavně na bezpečnost dětí na kole, koloběžce nebo v autosedačce. Dvě policistky povídaly o tom,  jak vyřizují řidičům pokuty, měří promile a hledají příčinu bouračky. Pouštěly nám BESIPKY. Nelíbilo se mi, že přišly dvě policistky, ale celou hodinu nás provázela jenom jedna policistka.

…přišlo mi to krátký. Myslela jsem, že nám ukážou nějaké zbraně, tu mlátičku a takhle.

…Moc zajímavé to nebylo, protože tyhle věci nám říkají prakticky vždycky. Mohli by nám příště třeba  vysvětlit od kolika je jaký řidičák a co obsahují zkoušky, protože v tu dobu kdy bude další přednáška bude většině z nás 14,15 a to už je takový věk, kdy bysme se o to měli zajímat.

… DV mě moc nebavila, říkali tam věci, které jsme už znali. A povídali tak divně. Vždy pustily videa moc nahlas a potom do toho povídaly a nebylo jim rozumět.

     

 
Základní škola Na Pražské 1543, Pelhřimov, 393 01, tel.: +420 565 323 952, email: reditel@zs-prazska-pe.cz