1.                          Hájková Taťána

25.                        Vaňkát Jindřich

26.                        Vlachová Kateřina

27.                        Zajácová Tereza

Plán činnosti třídního učitele:

Přiložené soubory:
  • plan_8.A.docx
  • Lyžařský kurz

Od 14.1. 2017 se konal týdenní lyžařský kurz pro zájemce z 8. a 9. ročníku, kterého se z naší třídy zúčastnilo asi 14 žáků.
       V sobotu v půl deváté ráno jsme vyrazili na cestu do Pasek nad Jizerou. Na místě nás ohromily hromady sněhu a obrovské rampouchy. Druhý den ráno nás čekala první lyžovačka. Po celý týden nám přálo překrásné počasí a volné sjezdovky, které byly jako stvořené pro carvingové lyžování. Za celý týden jsme si užili spoustu zábavy a také jsme se toho hodně naučili. Ke konci celého zájezdu se nás bohužel chytly i nemoci, které nám pobyt znepříjemnily. Každý den jsme chodili na obědy do restaurace Buďárka, jídlo zde bylo po celý týden dobré.
       Celkově jsme si zájezd velmi užili.

Projektový den

3.11.2016 jsme místo běžné výuky měli tzv. projektový den. Dvě hodiny jsme se věnovali dopravní výchově, další dvě hodiny finanční gramotnosti a poslední dvě byly věnovány výchově sexuální.

Finanční gramotnost pro nás tentokrát byla zajímavá asi nejméně, protože máme dojem, že se nás témata dluhů a investic, které byly obsahem letošní přednášky, ještě netýkají. Na druhé straně ale uznáváme, že se nám získané informace asi jednou budou hodit. Druhou hodinu jsme se bavili o možnostech a rizicích nákupů přes internet.

Dopravní výchově letos dáváme suverénní jedničku, protože nás navštívili dva policisté, kteří nám povídali o své práci. Bylo to velice zajímavé. Ukazovali nám např. fotky a záznamy z dopravních nehod a několika zásahů, mluvili o některých případech přímo ze své praxe. Mohli jsme si zblízka prohlédnout např. obušek, viděli jsme, jak probíhá testování na drogy či alkohol atd. V druhé hodině jsme chodili v okolí školy a odhadovali, kde asi budou jaké dopravní značky a proč. Škoda, že byla taková zima.

V rámci sexuální výchovy nás letos MUDr. Horkay během své přednášky seznámil s rozmnožovacími soustavami žen a mužů, připomenul druhy antikoncepce a varoval před různými pohlavními nemocemi. Pro někoho je to známé, pro někoho je to ještě moc. Zase je ale jasné, že jsou to věci, které se nás budou možná co nevidět týkat. V druhé hodině jsme se bavili o tom, jak některé partnerské záležitosti vnímají ženy a jak muži a že mezi lidmi stále kolují některé mylné názory.

Celkově to bylo prima, jednoznačně u nás převažují kladné ohlasy.