Základní škola Na Pražské 1543, Pelhřimov, 393 01, tel.: +420 565 323 952, email: reditel@zs-prazska-pe.cz

V pondělí 4. září začala škola. Sešli jsme se zase ve své třídě – 3.A. Je nás stejně jako loni – dívek 15 a chlapců 13. Tedy celkem 28. Děti přišly odpočaté, spokojené, rozesmáté. Takže začínáme. Čeká na ně spoustu nových věcí, pěkné učebnice a pracovní sešity, kroužky, bruslení…..Také spolužáci, kamarádi. Dáme se s chutí do práce, všem žáčkům třeťáčkům přeju, aby byli ve škole spokojené a práce se jim dařila. Jana Koňáková

V úterý 26.9. jsme šli do knihovny na besedu Etiketa snadno a rychle.  Povídali jsme si a besedovali o slušném chování mezi lidmi. Paní knihovnice dětem ukázala několik knížek, které humornou formou píší o slušném a neslušném chování mezi dětmi, dospělými, o chování při jídle, v dopravních prostředcích, v obchodě. při různých situacích v běžném životě. Děti po skupinkách plnily úkol a na závěr si zopakovaly hlavní zásady slušného chování, které  každý dostal nakopírované. Byla to veselá a zajímavá beseda. Dívky a kluci vrátili knížky, půjčili si nové.

Ve čtvrtek  - na sv. Václava – je státní svátek a v pátek máme ředitelské volno.

Ve čtvrtek 9.11. jsme byli v divadle na představení Hugo z hor. Pobavili jsme se a ve škole si o hodině výtvarné výchovy nakreslili výkres.

V úterý 14.11. půjdeme do muzea na akci Procházka barokní městem. Program bude pokračovat v domě dětí.  

Ve středu proběhne pro přihlášené zájemce běh Tour de Pražská. Žáci třetích tříd poběží 800 metrů.

 

Na běh Tour de Pražská  se z naší třídy přihlásilo 7 žáků – 3 dívky a 4 chlapci. Běželi okruh 500 m kolem naší školy. Verunka Nýdrlová obsadila 2. místo, Štěpán Blokeš 3. místo v kategorii 2. a 3. tříd. Gratulujeme.

V pondělí 27.11. začínáme chodit na plavecký výcvik. 

 

V pondělí 27.11. a v úterý 28.11. proběhly zkoušky na Akademii. Vyzkoušeli jsme si přímo v divadle nástupy a odchody z jeviště. V úterý, ve středu a ve čtvrtek odpoledne proběhla celkem čtyři představení. Naše třída si nacvičila program Adopce na dálku. Zazpívali jsme si část písně Afričančata, pak jsme informovali o chlapci Mouctarovi, o zemi, kde chlapec žije. Nakonec jsme zatančili tanec afrických domorodců.

Děti měly pěkné oblečení, děvčata si připravila šperky z dřevěných korálků. Všichni jsme nacvičovali bubnování na bubínky a tanec. Tři kluci byli bojovníci  a tančili se zbraněmi.

Děvčata z kroužku Veselé pískání si také připravila tři písničky. Účinkovala spolu s kytarovým kroužkem.

Všichni účinkující se rozloučili krásnou závěrečnou písničkou.

Akademie se podařila. Děti byly šikovné, všechna vystoupení se jim povedla, měly z toho velkou radost. Náročné bylo převlékání v šatnách a čekání na nástup na pódium. Zaslouží si velkou pochvalu. Rodičům děkuji za včasné příchody, odchody, za dobré svačinky.  

Ve středu 20.12. jsme navštívili knihovnu. Čekal nás zajímavý program – beseda o knize

 I. Březinové – Útěk Kryšpína N. Bylo to povídání o chlapci, který byl šikanován svými spolužáky.

O šikaně jsme si mnohokrát ve škole povídali, děti dokázaly dobře reagovat a odpovídat na otázky paní knihovnice. Kniha je hodně zaujala.

 V pátek jdeme v tomto roce naposledy do školy. Budeme mít jen dvě hodiny učení, pak besídku  a už se budeme těšit na vánoční prázdniny.  Sejdeme  se ve středu 3.1.2018.

                Krásné Vánoce, šťastný nový rok 2018 !

 

V novém roce jsme se všichni sešli ve středu 3.1.  Proběhly konzultace s rodiči, chodili jsme každé pondělí na plavání.

Ve středu děti dostávaly pololetní vysvědčení. Některé odjížděly lyžovat na Křemešník. V pátek byly pololetní prázdniny.

V pondělí 5.2. proběhlo školní kolo recitační soutěže žáků prvního stupně. Z naší třídy se recitace zúčastnili Julie Červená, Adéla Mikulová a Václav Kratochvíl. Všichni měli pěkné básničky, byli šikovní.  Julinka obsadila 1. místo v kategoriii žáků 2. – 3. tříd a postupuje do dalšího kola. Gratulujeme a přejeme úspěch.

Ve středu 7.2. měly děti možnost jet opět po obědě lyžovat na Křemešník.

V pondělí 12.2. jdeme naposled plavat. Děti se na plavání vždycky moc těší, hodně se toho naučily. Pokračovat budeme zase v příštím školním roce.

Při poslední hodině plavání byly plavecké závody všech dětí ze 3.A a 3.B. Z děvčat obsadila 3. místo Simona Čermáková, z chlapců 1. místo Vojtěch Smrčka a 2. místo Štěpán Blokeš. Blahopřejeme.

V úterý 13.2. se zúčastnily 3 děti  z naší třídy lyžování na Lipně.

Od 12.3. do 16. 3. se 8 dětí z naší třídy  zúčastnilo lyžařského výcviku v Bedřichově. Sněhové podmínky nebyly ideální, ale všichni si to užili a vrátili se spokojení.

Ostatní děti ve škole hodně opakovaly a procvičovaly. V úterý 13.3. jsme byli v knihovně na programu Aprílová škola. Také se opět půjčovaly knížky.

V pondělí 12.3. a ve středu 14.3. proběhly třídní schůzky rodič – žák – učitel.

Budou pokračovat ještě ve středu 21.3. a ve čtvrtek 22.3.

V pátek 16.3. se uskutečnila celostátní matematická soutěž KLOKAN. Z naší třídy se přihlásilo 10 dětí. Výsledky budou vyvěšeny ve třídě. Nejlépe si vedli Erik, Vašík a Julinka.  Bohužel děti, které odjely na hory, se této akce nemohly zúčastnit. Někteří si příklady chtějí vypočítat později. 
Základní škola Na Pražské 1543, Pelhřimov, 393 01, tel.: +420 565 323 952, email: reditel@zs-prazska-pe.cz