V pondělí 4. září začala škola. Sešli jsme se zase ve své třídě – 3.A. Je nás stejně jako loni – dívek 15 a chlapců 13. Tedy celkem 28. Děti přišly odpočaté, spokojené, rozesmáté. Takže začínáme. Čeká na ně spoustu nových věcí, pěkné učebnice a pracovní sešity, kroužky, bruslení…..Také spolužáci, kamarádi. Dáme se s chutí do práce, všem žáčkům třeťáčkům přeju, aby byli ve škole spokojené a práce se jim dařila. Jana Koňáková

V úterý 26.9. jsme šli do knihovny na besedu Etiketa snadno a rychle.  Povídali jsme si a besedovali o slušném chování mezi lidmi. Paní knihovnice dětem ukázala několik knížek, které humornou formou píší o slušném a neslušném chování mezi dětmi, dospělými, o chování při jídle, v dopravních prostředcích, v obchodě. při různých situacích v běžném životě. Děti po skupinkách plnily úkol a na závěr si zopakovaly hlavní zásady slušného chování, které  každý dostal nakopírované. Byla to veselá a zajímavá beseda. Dívky a kluci vrátili knížky, půjčili si nové.

Ve čtvrtek  - na sv. Václava – je státní svátek a v pátek máme ředitelské volno.

Ve čtvrtek 9.11. jsme byli v divadle na představení Hugo z hor. Pobavili jsme se a ve škole si o hodině výtvarné výchovy nakreslili výkres.

V úterý 14.11. půjdeme do muzea na akci Procházka barokní městem. Program bude pokračovat v domě dětí.

Ve středu proběhne pro přihlášené zájemce běh Tour de Pražská. Žáci třetích tříd poběží 800 metrů.

Na běh Tour de Pražská  se z naší třídy přihlásilo 7 žáků – 3 dívky a 4 chlapci. Běželi okruh 500 m kolem naší školy. Verunka Nýdrlová obsadila 2. místo, Štěpán Blokeš 3. místo v kategorii 2. a 3. tříd. Gratulujeme.

V pondělí 27.11. začínáme chodit na plavecký výcvik.

V pondělí 27.11. a v úterý 28.11. proběhly zkoušky na Akademii. Vyzkoušeli jsme si přímo v divadle nástupy a odchody z jeviště. V úterý, ve středu a ve čtvrtek odpoledne proběhla celkem čtyři představení. Naše třída si nacvičila program Adopce na dálku. Zazpívali jsme si část písně Afričančata, pak jsme informovali o chlapci Mouctarovi, o zemi, kde chlapec žije. Nakonec jsme zatančili tanec afrických domorodců.

Děti měly pěkné oblečení, děvčata si připravila šperky z dřevěných korálků. Všichni jsme nacvičovali bubnování na bubínky a tanec. Tři kluci byli bojovníci  a tančili se zbraněmi.

Děvčata z kroužku Veselé pískání si také připravila tři písničky. Účinkovala spolu s kytarovým kroužkem.

Všichni účinkující se rozloučili krásnou závěrečnou písničkou.

Akademie se podařila. Děti byly šikovné, všechna vystoupení se jim povedla, měly z toho velkou radost. Náročné bylo převlékání v šatnách a čekání na nástup na pódium. Zaslouží si velkou pochvalu. Rodičům děkuji za včasné příchody, odchody, za dobré svačinky.