Základní škola Na Pražské 1543, Pelhřimov, 393 01, tel.: +420 565 323 952, email: reditel@zs-prazska-pe.cz

V pondělí 4. září začala škola. Sešli jsme se zase ve své třídě – 3.A. Je nás stejně jako loni – dívek 15 a chlapců 13. Tedy celkem 28. Děti přišly odpočaté, spokojené, rozesmáté. Takže začínáme. Čeká na ně spoustu nových věcí, pěkné učebnice a pracovní sešity, kroužky, bruslení…..Také spolužáci, kamarádi. Dáme se s chutí do práce, všem žáčkům třeťáčkům přeju, aby byli ve škole spokojené a práce se jim dařila. Jana Koňáková

V úterý 26.9. jsme šli do knihovny na besedu Etiketa snadno a rychle.  Povídali jsme si a besedovali o slušném chování mezi lidmi. Paní knihovnice dětem ukázala několik knížek, které humornou formou píší o slušném a neslušném chování mezi dětmi, dospělými, o chování při jídle, v dopravních prostředcích, v obchodě. při různých situacích v běžném životě. Děti po skupinkách plnily úkol a na závěr si zopakovaly hlavní zásady slušného chování, které  každý dostal nakopírované. Byla to veselá a zajímavá beseda. Dívky a kluci vrátili knížky, půjčili si nové.

Ve čtvrtek  - na sv. Václava – je státní svátek a v pátek máme ředitelské volno.

Ve čtvrtek 9.11. jsme byli v divadle na představení Hugo z hor. Pobavili jsme se a ve škole si o hodině výtvarné výchovy nakreslili výkres.

V úterý 14.11. půjdeme do muzea na akci Procházka barokní městem. Program bude pokračovat v domě dětí.  

Ve středu proběhne pro přihlášené zájemce běh Tour de Pražská. Žáci třetích tříd poběží 800 metrů.

 

Na běh Tour de Pražská  se z naší třídy přihlásilo 7 žáků – 3 dívky a 4 chlapci. Běželi okruh 500 m kolem naší školy. Verunka Nýdrlová obsadila 2. místo, Štěpán Blokeš 3. místo v kategorii 2. a 3. tříd. Gratulujeme.

V pondělí 27.11. začínáme chodit na plavecký výcvik. 

 

V pondělí 27.11. a v úterý 28.11. proběhly zkoušky na Akademii. Vyzkoušeli jsme si přímo v divadle nástupy a odchody z jeviště. V úterý, ve středu a ve čtvrtek odpoledne proběhla celkem čtyři představení. Naše třída si nacvičila program Adopce na dálku. Zazpívali jsme si část písně Afričančata, pak jsme informovali o chlapci Mouctarovi, o zemi, kde chlapec žije. Nakonec jsme zatančili tanec afrických domorodců.

Děti měly pěkné oblečení, děvčata si připravila šperky z dřevěných korálků. Všichni jsme nacvičovali bubnování na bubínky a tanec. Tři kluci byli bojovníci  a tančili se zbraněmi.

Děvčata z kroužku Veselé pískání si také připravila tři písničky. Účinkovala spolu s kytarovým kroužkem.

Všichni účinkující se rozloučili krásnou závěrečnou písničkou.

Akademie se podařila. Děti byly šikovné, všechna vystoupení se jim povedla, měly z toho velkou radost. Náročné bylo převlékání v šatnách a čekání na nástup na pódium. Zaslouží si velkou pochvalu. Rodičům děkuji za včasné příchody, odchody, za dobré svačinky.  

Ve středu 20.12. jsme navštívili knihovnu. Čekal nás zajímavý program – beseda o knize

 I. Březinové – Útěk Kryšpína N. Bylo to povídání o chlapci, který byl šikanován svými spolužáky.

O šikaně jsme si mnohokrát ve škole povídali, děti dokázaly dobře reagovat a odpovídat na otázky paní knihovnice. Kniha je hodně zaujala.

 V pátek jdeme v tomto roce naposledy do školy. Budeme mít jen dvě hodiny učení, pak besídku  a už se budeme těšit na vánoční prázdniny.  Sejdeme  se ve středu 3.1.2018.

                Krásné Vánoce, šťastný nový rok 2018 !

 

V novém roce jsme se všichni sešli ve středu 3.1.  Proběhly konzultace s rodiči, chodili jsme každé pondělí na plavání.

Ve středu děti dostávaly pololetní vysvědčení. Některé odjížděly lyžovat na Křemešník. V pátek byly pololetní prázdniny.

V pondělí 5.2. proběhlo školní kolo recitační soutěže žáků prvního stupně. Z naší třídy se recitace zúčastnili Julie Červená, Adéla Mikulová a Václav Kratochvíl. Všichni měli pěkné básničky, byli šikovní.  Julinka obsadila 1. místo v kategoriii žáků 2. – 3. tříd a postupuje do dalšího kola. Gratulujeme a přejeme úspěch.

Ve středu 7.2. měly děti možnost jet opět po obědě lyžovat na Křemešník.

V pondělí 12.2. jdeme naposled plavat. Děti se na plavání vždycky moc těší, hodně se toho naučily. Pokračovat budeme zase v příštím školním roce.

Při poslední hodině plavání byly plavecké závody všech dětí ze 3.A a 3.B. Z děvčat obsadila 3. místo Simona Čermáková, z chlapců 1. místo Vojtěch Smrčka a 2. místo Štěpán Blokeš. Blahopřejeme.

V úterý 13.2. se zúčastnily 3 děti  z naší třídy lyžování na Lipně.

Od 12.3. do 16. 3. se 8 dětí z naší třídy  zúčastnilo lyžařského výcviku v Bedřichově. Sněhové podmínky nebyly ideální, ale všichni si to užili a vrátili se spokojení.

Ostatní děti ve škole hodně opakovaly a procvičovaly. V úterý 13.3. jsme byli v knihovně na programu Aprílová škola. Také se opět půjčovaly knížky.

V pondělí 12.3. a ve středu 14.3. proběhly třídní schůzky rodič – žák – učitel.

Budou pokračovat ještě ve středu 21.3. a ve čtvrtek 22.3.

V pátek 16.3. se uskutečnila celostátní matematická soutěž KLOKAN. Z naší třídy se přihlásilo 10 dětí. Výsledky budou vyvěšeny ve třídě. Nejlépe si vedli Erik, Vašík a Julinka.  Bohužel děti, které odjely na hory, se této akce nemohly zúčastnit. Někteří si příklady chtějí vypočítat později.Dne 5.4. jsme se v kině zúčastnili festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Viděli jsme  krátké filmy Hadí dívka, Lenno a jeho rybka, Rozárka a kuchařky bez domova. Všechny ukázky byly velmi zajímavé. Ve škole jsme si ještě o nich povídali.

V úterý 10.4. nás čekala exkurze na dětské oddělení nemocnice. Opakovali jsme poznatky o lidském těle, poslouchali srdíčko, měřili tep, podívali jsme se na pokojíčky a hernu pro dětské pacienty.

Ve čtvrtek 19.4. probíhal v Děkanské zahradě Den Země 2018. Byly jsme rozděleni na skupinu děvčat a skupinu chlapců. Obcházeli jsme  jednotlivá stanoviště a plnili úkoly. Museli jsme se domlouvat a spolupracovat. Stanovišť bylo hodně, všechna jsme ani nemohli stihnout (Agama a další živá překvapení, Bylinky, Motýli, Včely, Poznávání ptactva, Ptačí budky, Dravci, Houby, práce s hlínou, Historie domečku v Děkanské zahradě, Pečení placek na kameni, Výroba z korálků, Výroba svíček z včelího vosku…..). Bylo krásné počasí. Akce se moc vydařila.

V pondělí  23.4. jsme byli v knihovně. Paní knihovnice nás seznámila s knihou Václava Čtvrtka – Podivuhodné vyprávění bývalého piráta Kolíska. Na závěr jsme si podle návodu vybarvili postavu piráta, vrátili a vypůjčili nové knihy.V úterý 24.4. se zúčastnili Jakub F., Veronika N., Tomáš S., Vojtěch S. a Erik Š.  s paní vychovatelkou Evou Trpákovou basketbalového turnaje ve Žďáru nad Sázavou. Obsadili 2. místo  a postupují dále – ve čtvrtek 3.5. pojedou do Pardubic.

Ve středu 25.4. jeli Štěpán B. a Jan J. s panem asistentem Martinem Havelkou na fotbal do Humpolce. Obsadili 1. místo a dále budou hrát ve čtvrtek 3.5. v Pelhřimově na hřišti za Kalvárií.

Všem sportovcům gratulujeme a přejeme úspěch i ve čtvrtek 3.5.Oba sportovní týmy postoupily dále. Blahopřejeme  všem zúčastněným sportovcům a děkujeme jim za vzornou reprezentaci naší školy.

Ve čtvrtek 10.5. proběhly v tomto školním roce poslední třídní schůzky – konzultace.

Ve čtvrtek 24.5. proběhla LAO žáků třetích tříd.

Běh 50m:

1.      Nečasová V. – 3.B                                    Ženíšek M. – 3.B

2.      Krejčí M. – 3.B                                         Amcha Š. – 3.B

3.      Junková M. – 3.A                                     Blokeš Š. – 3.A

Skok dálka:

1.      Krejčí M. – 3.B                                             Ženíšek M. – 3.B

2.      Nýdrlová V. – 3.A                                          Blokeš Š. – 3.A

3.      Junková M. – 3.A                                          Nápravník B. – 3.B

Hod kriket:

1.      Junková K. – 3.A                                            Amcha Š. – 3.B

2.      Krejčí M. – 3.B                                               Zrubek  A. – 3.B

3.      Nečasová V – 3.B                                          Kolman M. – 3.A

Běh 4oo m:

1.      Krejčí M. – 3.B                                              Ženíšek M. – 3.B

2.      Nečasová V. – 3.B                                         Amcha Š. – 3.B

3.      Junková M – 3.A                                           Nápravník B. – 3.B

Počasí se nám vydařilo, děti si to užily. Výsledky budou ještě doplněny o výkony žáků z druhých tříd a dva nejlepší postoupí.Od 28.5.  do 30.5. jsme byli na Hříběcí. Jela celá třída kromě Terezky, která onemocněla. Strávili jsme krásné tři dny v přírodě se třemi studenty VŠ z Brna. Počasí nádherné, hry a zábava od rána do večera, jídlo všem chutnalo. Vůbec se nechtělo jet domů.

            5.6. jsme měli přímo v naší třídě akci – Preventivní program - Vztahy v kolektivu.  Vedli ho dva instruktoři z Jihlavy. Povídali jsme si, malovali, hráli… pracovali ve dvojicích, ve skupinkách. Prohloubili jsme si poznatky z hodin prvouky, slohu a utvrdili jsme si význam pomoci a spolupráce mezi lidmi.

            Ve středu 6.6. jsme se na zahradě fotografovali.

            Ve čtvrtek 7.6. jely 3 dívky na okresní LAO do Humpolce. Martina vybojovala 2. místo v hodu míčkem. Gratulujeme.

 
Základní škola Na Pražské 1543, Pelhřimov, 393 01, tel.: +420 565 323 952, email: reditel@zs-prazska-pe.cz