4.září 2017 - začíná nový školní rok a my jsme se sešli ve 3.B. Nikdo neodešel, nikdo nepřišel, takže nás je stále 28. 15 chlapců a 13 dívek. Vyměnila se jen paní asistentka, letos s námi bude Mgr. Petra Jelínková. Přejeme jí, ať se jí u nás líbí. Hned po začátku jsme začali s učením, opakujeme, co jsme se naučili a těšíme se na nové učivo. Přihlásili jsme se do různých zájmových kroužků, objednali si knížky na čtení, sepsali pravidla soužití v naší třídě. Teď si jen přejeme, ať se nám celý školní rok dobře daří, ať jsme zdraví a veselí.

12.října - návštěva Nemocnice Pelhřimov. Děti si "hrály" s hadrovou panenkou - poznávaly vnitřní orgány lidského těla. Dále si poslechly, jak jim bouchá srdíčko, učily se obvazovat ruku.... Na závěr byly rozděleny do skupin a sestavovaly kostru člověka. Akce byla velmi zajímavá a poučná.

23.října - Návštěva Městské knihovny - Etiketa snadno a rychle. Děti se zábavnou formou dozvídaly vše o slušném chování. Vyplnily test a na závěr si vypůjčily knížky.

3. listopadu se naše škola navečer rozzářila svíčkami a všude bylo plno strašidel. Paní učitelky angličtiny připravily pro děti Halloween. Žáci, kteří se tohoto programu zúčastnili, byli rozděleni do skupin a plnili nejrůznější úkoly. Přes počáteční strach se chovali všichni statečně a vše zvládli.

9. listopadu - divadelní představení Hugo z hor. Děti hra zaujala, a tak jsme o výtvarné výchově Huga nakreslili.

13. listopadu - Procházka barokním městem. Ráno jsme se sešli s pracovnicemi Muzea a prošli s nimi zajímavá barokní místa v okolí náměstí. Poté jsme se vydali do DDM, kde jsme sestavovali formou puzzle významná historická místa Pelhřimova a zakreslovali je do mapky města. Tato akce byla i přes nepřízeň počasí vydařená.

16.listopadu - běh kolem školy Tour de Pražská. Z naší třídy se účastnilo 8 žáků, 4 dívky a 4 chlapci. Závodili s žáky 2.tříd a s 3.A.v běhu na 500m.

Dívky:  1.místo - Magdaléna Krejčí, 3.místo - Valerie Nečasová.

Chlapci: 1.místo - Martin Ženíšek, 2.místo - Bohumil Nápravník. Pochvalu zaslouží všichni, bojovali moc statečně, zaslouží gratulaci!

My jsme žáci 3.B - tento název se nám pro Akademii hned zalíbil, a proto jsme začali vymýšlet. Sehnali jsme první sluchátko, pak brýle a nápady se jen hrnuly. Jedna maminka děvčatům učila mašle, jiná babička klukům žluté šátky a jeden hodný pán sehnal 28 vyřazených sluchátek. Stáhli jsme si hudbu a naučili se pár tanečků, vyjmenovaná slova a nějaký ten text. Učení šlo rychle, při nácviku byla občas legrace a pak už přišla generálka. Při ní jsme viděli i představení jiných tříd, a hlavně jsme se těšili na vlastní vystoupení. Nakonec byla čtyři 28. - 30. listopadu, všechna se nám povedla a zvládli jsme je na výbornou. Moc a moc děkujeme rodičům a prarodičům za pomoc a slova chvály.

19. prosince jsme byli v Městské knihovně na "Vánočním tvoření". Paní knihovnice si pro nás připravila šablonku, kterou jsme rozstříhali a vyzdobili. Vznikl krásný vánoční stromeček.

22.prosince máme vánoční besídku spojenou s rozdáváním dárečků a pak už hurá na prázdniny. Popřejeme si krásné Vánoce, šťastný nový rok a sejdeme se ve středu 3.ledna 2018.

31. ledna - pololetní vysvědčení.

2. února - pololetní prázdniny.

12. února -  zakončili jsme plavecký výcvik. Soutěžili jsme společně se 3.A. Z děvčat 1.místo obsadila Magdaléna Krejčí, 2.místo Valerie Nečasová. Z chlapců byl na 3.místě David Jurica. Všem moc gratulujeme. Plavání bylo skvělé, moc se nám líbilo a těšíme se na další výcvik ve 4.třídě.

26.února - 2.března : JARNÍ  PRÁZDNINY.

5.února - školní kolo recitační soutěže. Z naší třídy se probojovala 3 děvčata: Eliška Bínová, Adélka Kostková, Kristýnka Svobodová. Všechna děvčata měla velmi pěkné básničky, Eliška obsadila 2.místo a postoupila do místního kola. To se konalo 7.března v Muzeu v Pelhřimově. Eliška toto kolo se svou básničkou Kdo se těší na prázdniny vyhrála a postupuje do okresního kola. Moc a moc gratulujeme!

10. - 17. března lyžařský výcvik v Bedřichově. Tohoto výcviku se zúčastnilo 7 dívek ze třídy, zlepšily se v lyžování a užily spoustu legrace.