Seznam žáků 3.B – třídní učitelka Barbora Červenková

Žáčková Tereza

Hodina Radek

Štěpán Duba

Začátek školního roku jsme zahájili ve čtvrtek 1. 9. 2016 s mírnými změnami. Do třídy nám přibyl nový žák Štěpán Duba, pokračujeme v počtu 28 žáků.

Piráti – téma letošního roku

S piráty souvisí nejen výzdoba třídy, hry a metody ve výuce, ale i cesta za pokladem. Děti každý měsíc dostanou vzkaz v láhvi – úkol, který musí splnit. Převlečou se za piráty a za dobře splněný úkol obdrží pirátský zlaťák, který nalepí na mapu, co je zavede až k pokladu.

Úkoly jsou různé. Děti hledaly zlaťáky po škole, psaly příběhy pouze se slovy na písmeno „v“ nebo vymýšlely pokřik třídy.

Ve škole se nejen učíme, ale zbývá nám čas i na hraní. Někdy si do třídy přineseme na ukázku i naše domácí mazlíčky.

Ve výtvarné výchově vytváříme spoustu zajímavých kreseb a maleb. Učíme se kreslit uhlem, malovat tuší a využíváme spoustu dalších zajímavých technik. V pracovních činnostech jsme vyráběli např. podzimní svícny nebo mramorované hrnečky jako dárek k Vánocům pro rodiče, který dostanou na DOD.

Navštívil nás maskot akce „Ovoce a zelenina do škol“ – Bovýsek, který přišel děti prozkoušet ze znalosti ovoce a zeleniny a každému přinesl jablkový nápoj.

20. 10. 2016 jsme byli v Městské knihovně. Téma: Cestujeme za pohádkou. Knihovnu navštěvujeme rádi. Paní knihovnice si pro nás vždy připraví pestrý program, ukáže nám spoustu nových a zajímavých knih, přečte nám ukázky z knížek a nakonec si i nějaké můžeme půjčit.

V pátek 4. 11. 2016 jsme navštívili akci „Doktora se nebojíme“ na dětském oddělení Nemocnice Pelhřimov. Moc děkujeme paní Fridrichovské, která nás pozvala a se svými kolegyněmi pro nás akci připravila.

10. 11. 2016 jsme byli v divadle na představení O pračlovíčkovi.  Představení bylo veselé a poučné. Dozvěděli jsme se, jak pračlovíček žil, co jedl, jeho první slova, apod.

16. 11. 2016  se konal 1.ročník sportovní běžecké akce Tour de Pražská.

V pátek 5. 12. 2016 nás ve třídě navštívili Mikuláš, andělé, čertice a čerti. I když jsme věděli, že jsou to převlečení žáci 9.A a 9.B, trochu jsme se báli. Byli jsme však stateční. Zazpívali jsme, zatancovali a dostali od nich něco sladkého k nakousnutí.

Ve středu 14. 12. 2015 proběhne Den otevřených dveří. Předvedeme rodičům netradiční aktivity, kterými procvičujeme látku v hodinách hudební výchovy, českého jazyka a matematiky. Nakonec si společně s rodiči opět něco hezkého vyrobíme. Budeme pokračovat v ponožkové tradici – letos to bude maňásek z ponožky.