Základní škola Na Pražské 1543, Pelhřimov, 393 01, tel.: +420 565 323 952, email: reditel@zs-prazska-pe.cz

Seznam žáků 3.B – třídní učitelka Barbora Červenková


 

Běloch Pavel Dominik

Blažková Petra

Blažková Tereza

Brůna Adam

Dománková Michaela

Havlát Zdeněk

Houšková Tereza

Hůlková Vendulka

Chalupníková Klára

Chyška Filip

Joklová Tereza

Kočí Denis

Kolbl Adam

Křížek Petr

Kynčlová Alena 

Pech Lukáš

Poleščuková Kateřina

Razimová Dominika

Strnadová Markéta

Svobodová Simona

Šimanová Eliška

Štěpánková Lucie

Urbánek Jakub

Václavková Emma

Weirichová Tereza

Žáčková Tereza

Hodina Radek

Štěpán Duba

 Začátek školního roku jsme zahájili ve čtvrtek 1. 9. 2016 s mírnými změnami. Do třídy nám přibyl nový žák Štěpán Duba, pokračujeme v počtu 28 žáků.

Piráti – téma letošního roku

S piráty souvisí nejen výzdoba třídy, hry a metody ve výuce, ale i cesta za pokladem. Děti každý měsíc dostanou vzkaz v láhvi – úkol, který musí splnit. Převlečou se za piráty a za dobře splněný úkol obdrží pirátský zlaťák, který nalepí na mapu, co je zavede až k pokladu.

Úkoly jsou různé. Děti hledaly zlaťáky po škole, psaly příběhy pouze se slovy na písmeno „v“ nebo vymýšlely pokřik třídy.         

 

Ve škole se nejen učíme, ale zbývá nám čas i na hraní. Někdy si do třídy přineseme na ukázku i naše domácí mazlíčky.         

 

Ve výtvarné výchově vytváříme spoustu zajímavých kreseb a maleb. Učíme se kreslit uhlem, malovat tuší a využíváme spoustu dalších zajímavých technik. V pracovních činnostech jsme vyráběli např. podzimní svícny nebo mramorované hrnečky jako dárek k Vánocům pro rodiče, který dostanou na DOD.         

   

Navštívil nás maskot akce „Ovoce a zelenina do škol“ – Bovýsek, který přišel děti prozkoušet ze znalosti ovoce a zeleniny a každému přinesl jablkový nápoj.       

20. 10. 2016 jsme byli v Městské knihovně. Téma: Cestujeme za pohádkou. Knihovnu navštěvujeme rádi. Paní knihovnice si pro nás vždy připraví pestrý program, ukáže nám spoustu nových a zajímavých knih, přečte nám ukázky z knížek a nakonec si i nějaké můžeme půjčit. 

V pátek 4. 11. 2016 jsme navštívili akci „Doktora se nebojíme“ na dětském oddělení Nemocnice Pelhřimov. Moc děkujeme paní Fridrichovské, která nás pozvala a se svými kolegyněmi pro nás akci připravila.


10. 11. 2016 jsme byli v divadle na představení O pračlovíčkovi.  Představení bylo veselé a poučné. Dozvěděli jsme se, jak pračlovíček žil, co jedl, jeho první slova, apod.16. 11. 2016  se konal 1.ročník sportovní běžecké akce Tour de Pražská.V pátek 5. 12. 2016 nás ve třídě navštívili Mikuláš, andělé, čertice a čerti. I když jsme věděli, že jsou to převlečení žáci 9.A a 9.B, trochu jsme se báli. Byli jsme však stateční. Zazpívali jsme, zatancovali a dostali od nich něco sladkého k nakousnutí.         

 

Ve středu 14. 12. 2015 proběhne Den otevřených dveří. Předvedeme rodičům netradiční aktivity, kterými procvičujeme látku v hodinách hudební výchovy, českého jazyka a matematiky. Nakonec si společně s rodiči opět něco hezkého vyrobíme. Budeme pokračovat v ponožkové tradici – letos to bude maňásek z ponožky. 
Základní škola Na Pražské 1543, Pelhřimov, 393 01, tel.: +420 565 323 952, email: reditel@zs-prazska-pe.cz