Seznam žáků 4.A

Třída 4.A

Ve třídě je 25 žáků, 11 dívek a 14 chlapců.

1.       Bratrů Ondřej

25.   Zelená Markéta

Akce třídy:

Divadlo

V pátek 9. září jsme navštívili divadelní představení. Viděli jsme pohádku Šaškův kníže. Podpořili jsme sdružení FOKUS a jejich členy. Pohádka se nám líbila.

Dopravní hřiště

Ve čtvrtek 6. října se vyučování přesunulo na dopravní hřiště. Žáci se seznamovali s dopravními předpisy, které musí znát chodec, ale i cyklista. Výuka v učebně se střídala s praktickou jízdou na kole na dopravním hřišti, následovala i jízda zručnosti. Děti si rozšířily svoje znalosti. Počasí bylo chladné a museli jsme se teple obléci.

BOVÝSEK

V říjnu nás ve třídě navštívil maskot BOVÝSEK. Firma BOVYS dodává do naší školy v rámci projektu každý týden ovoce a zeleninu pro děti. Zábavnou formou žáky seznámil s nutností zdravě se stravovat. Děti i poznávaly různé druhy ovoce a zeleniny.

McDonald’s Cup

Od října probíhá Školní liga v kopané pro 1. – 5. ročník.

Termíny utkání: 3.10., 17.10., 31.10., 14.11., 28.11., 12.12.

Za naši třídu hrají: Pavel Ecler, Michal Edr, Matěj Kožich, Ondřej Bratrů, Filip Kolář, Lukáš Dubský, Jan Chvála a Dalibor Švec.

Pohár ZŠ ve florbale

Proběhl 16. listopadu. Z naší třídy hráli Ondřej Bratrů a Filip Kolář. Žáci obsadili 2. místo v okresním kole. Blahopřejeme!

Tour de Pražská

První ročník kondičního běhu pro žáky naší školy se uskutečnil 16. listopadu. Z chlapců se zúčastnil Dalibor Švec a Jan Chvála. Z dívek běžela Markéta Zelená. Hlavní cena  - Radost z pohybu. První tři v každé kategorii obdrželi volný vstup do bazénu na 2 hodiny a diplom.

Šachy

Okresní kolo se konalo 23. listopadu. Michal Edr vybojoval krásné 1. místo.

Mikulášský turnaj ve florbale

Proběhl v pátek 2. prosince. Sestavili jsme tři družstva:

1.       Filip Kolář, Ondřej Bratrů, Pavel Ecler, Michal Edr

2.       Lukáš Dubský, Jan Chvála, Michal Pohan, Matěj Kožich

3.       Agáta Razimová, Markéta Zelená, Kateřina Paulíková, Anna Kolmanová

V pondělí 5. prosince nás Mikuláš navštívil ve třídě. My se ale nebojíme, protože my nezlobíme.

Plán třídního učitele:

Přiložené soubory:
  • plan4_A.docx

Čerti a Mikuláš

Den otevřených dveří

Ve středu 14. prosince proběhl v naší škole DOD. My jsme rodiče potěšili písní Čas vánoční.

Rolničky zvoní, jehličí voní.

Děti už čekají na zázrak.

Všude je klid, co více si přát,

štěstí a lásku můžem si dát. …

EKO centrum Mravenec

jsme navštívili 22. prosince. Námětem návštěvy byla Zima a Vánoce. Povídali jsme si o tom, jak prožívají zimu zvířata, připomněli jsme si vánoční zvyky a na závěr jsme si vyrobili svíčku. Po příchodu do školy jsme měli vánoční besídku i s dárky.

Plavecký výcvik

Od 5. ledna probíhal plavecký výcvik. Deset čtvrtků jsme navštěvovali plavecký bazén, abychom se zdokonalili v technice plavání. Na závěr proběhly i závody.

Dívky:     1. místo: Zuzana Fučíková

2. místo: Anna Kolmanová

3. místo: Agáta Razimová

Chlapci: 1. místo: Lukáš Dubský

2. místo: Filip Kolář

3. místo: Pavel Ecler

Moc blahopřejeme.

Lyžování na Křemešníku

se uskutečnilo 24. ledna.  Z naší třídy lyžovali čtyři žáci.

Rozdávání vysvědčení

Slavnostní rozdávání vysvědčení probíhalo 31. ledna.

Lyžování na Lipně

Zalyžovat si na Lipno jelo 5 žáků z naší třídy. Akce se uskutečnila 7. února.

Recitační soutěž

Školní kolo v recitační soutěži bylo 8. února. Na soutěž se pilně připravovali čtyři postupující žáci ze třídy (Lukáš Dubský, Pavel Koranda, Kateřina Paulíková a Filip Kolář). V soutěži čtvrtých a pátých tříd se na 3. místě umístil Lukáš Dubský s básní  Jak taškář napálil  taškáře od Jiřího Žáčka. Blahopřejeme.

Jarní prázdniny

(20. února – 24. února)

Návštěva knihovny

3. března jsme šli do knihovny, kde jsme se seznámili s knihou Evy Braunové – Nejhorší den třeťáka Filipa L. Kniha a beseda o ní byla velmi poutavá. Žáci poznali, že nikdy není pozdě napravit věci, které se nám nepovedly.

Lyžování Bedřichov

Týdenního lyžování v Bedřichově se zúčastnilo pět žáků z naší třídy.

Vybíjená

5. dubna získali 2. místo ve vybíjené v okresním kole za naši třídu Ondřej Bratrů a Filip Kolář. Blahopřejeme.

Zdobení vajíčkovníku

12. dubna jsme zdobili vajíčkovník na náměstí. V pracovních činnostech jsme vyrobili  ozdoby z papíru a vajíček. Připomněli jsme si zvyky a tradice Velikonoc. Pak již následovaly velikonoční prázdniny.