Třída 5.A

Ve třídě je 26 žáků, 11 dívek a 15 chlapců.

1.       Bratrů Ondřej

Přiložené soubory:
  • plan_5_A.docx
  • Juniorská NBA League

Dne 19. října se naše škola zúčastnila projektu Juniorská NBA League v Brně. Hrajeme za tým Orlando Magic. Za naši třídu hráli: Martin Šulc, Filip Kolář, Honza Chvála, Ondra Bratrů a Michal Pohan. Ten den se nám velmi dařilo a zatím jsme první v tabulce. Další zápasy nás čekají 9. listopadu.

Filip Kolář

Primární prevence – Mediální svět

Ve středu 25. 10. k nám do třídy přišly lektorky. Jako první jsme si vyrobili jmenovky a seznámili se. Potom jsme si vysvětlili, co jsou média. Následně jsme se rozdělili do čtyř skupin (knihy, rádia, televize a internet). Ve skupinách jsme vymýšleli plusy a mínusy určené věci. Pak následovala přestávka, která trvala 10 minut. Po jejím skončení nám lektorky pustily krátký film O ovečce a vlkovi. Z filmu plyne poučení: „Když se seznámím na internetu s někým, koho neznám, tak se s ním nikde nescházím.“Po filmu jsme se opět rozdělili do skupin a malovali jsme k tématu obrázky a hodnotili dvouhodinový projekt.

Zuzana Fučíková a Markéta Zelená

Cyklistické závody

Dne 12.9.2017 se v Městských sadech konala akce jménem Cyklistické závody v Sadech. Tato akce byla určena pro děti a mládež do 15 let. Z naší třídy 5.A se zúčastnila Markéta Zelená, Michal Pohan a Martin Šulc. Také tam vystoupily mažoretky a mezi nimi i Agáta Razimová z naší třídy. Bylo to krásně prožité odpoledne.

Markéta Zelená ze třídy 5.A

Trénink s olympioniky

Dne 18. října k nám na školu přijeli atleti olympionici, kde za jejich podpory probíhal sportovní den. Na začátku nás rozdělili do pěti družstev: zelení, oranžoví, žlutí, červení a modří. Bylo 5 disciplín:

1.       Trojskok

2.       Slalom s pálkou a pingpongovým míčkem

3.       Kop do míče na bránu pravou a levou nohou

4.       Uvázat uzel jednou rukou

5.       Trefit se míčkem a udělat kotoul

Na konci soutěže jsme viděli kouzelnické vystoupení s provazem a nakonec i s kruhy. Poté bylo vyhlášení vítězů a rozdávání cen (klíčenky, boby, sešity, desky, plyšáci). Následovalo fotografování a autogramiáda. Tato  akce se mi moc líbila a  kdybych mohl, tak na ni půjdu i příští rok.

Lukáš Dubský z 5.A