5.  A

28.

Zvolánek Marek

Vlastivědná exkurze  do Planetária v Praze

Dne 1. prosince 2016 se naše třída  vydala na vlastivědnou exkurzi. Přijeli jsme do Prahy v půl desáté, řidič nás vysadil u Tančícího domu, odkud jsme se vydali pěšky ke Karlovu mostu. Cestou jsme si prohlédli budovu Národního divadla, Střelecký ostrov. Karlův most jsme prošli k Čertovce a zpátky. Potom jsme došli k Betlémské kapli, na Staroměstské náměstí, kde jsme si prohlédli vánoční stromeček, památník Jana Husa, Staroměstskou radnici a Orloj. Poté jsme se došli naobědvat do McDonald´s na Václavském náměstí. Po prohlídce sv. Václava jsme nastoupili do metra a přejeli jsme do Holešovic, odkud jsme pěšky došli k planetáriu. Zde na nás čekala prohlídka planetária a výukový program ,,Kde začíná vesmír´´. Po skončení programu jsme se vydali zpět do Pelhřimova. Děti byly z planetária i prohlídky Prahy nadšené, moc se jim vše líbilo. Byly velmi hodné a ukázněné po celou dobu exkurze.

Beseda v knihovně se spisovatelkou a ilustrátorkou

Návštěva knihovny a povídání o spisovatelce Astrid Lindgrenové