7. B

26.   Urbánková Barbora

27.   Váňová Viktorie

28.   Volčíková Adéla

Plán činnosti třídního učitele:

Přiložené soubory:
  • PTU_7_B.doc
  • Beseda s fotbalistou Lukášem Masopustem

Ve středu 6. 6. 2018 jsme spolu s paní učitelkou navštívili přednášku fotbalisty Lukáše Masopusta z Božejova.

Protože jeho sestra je žačkou naší školy, požádal ji pan ředitel, zda by její bratr mohl přijet a povědět nám něco o tom, jak s fotbalem začínal, proč si vybral právě tento sport nebo za jaký tým by si přál jednou nastoupit.

Moc se nám jeho povídání líbilo a už se těšíme na další besedu.

Žáci 7. B

22. prosinec 2017 aneb 7. B na zimním stadionu

Poslední pátek před vánočními prázdninami jsme se již neučili, proto jsme první dvě hodiny měli třídní besídku a poté nám paní učitelka zařídila dvě hodiny bruslení na pelhřimovském zimním stadionu. Někteří z nás tedy nazuli brusle a užili si pravých zimních radovánek. Společně s námi si této zábavy užívaly také třídy 7. A, 6. A a 6. B.

Kluci si zahráli hokej, sem tam někdo spadl na zadek, ale všichni jsme se opravdu dobře bavili.

Školní akademie v podání třídy 7. B

Přípravy na školní akademii naší třídy byly náročné. Nejprve jsme se museli přizpůsobit tématu – Včera, dnes a zítra. Proto jsme se po dlouhém přemýšlení shodli pro 3 taneční čísla, kankán, zumbu a tanec robotů.

Kankán – tanec minulosti, zumbu – tanec současnosti a tanec robotů – tanec budoucích dob. A protože máme mezi sebou šikovného harmonikáře Vojtu, rozhodli jsme se jeho talentu využít.

Dny ubíhaly, cvičili jsme poctivě 3x týdně a kvůli časové tísni jsme museli provézt nutné úpravy.

Pro „kankánová děvčata“ byla nutná choreografie, výroba sukní, zařízení kostýmů a doplňků. Zumbu jsme museli zrušit. Roboti nás zaměstnali nejvíce.

Museli jsme si vytvořit „nadčasovou“ píseň a scénu, vymyslet choreografii a samozřejmě kostýmy. Ku pomoci nám byli i někteří rodiče, především paní Kožichová (maminka Davida), která nám vymyslela kostým. Proto jsme si objednali černá trika a na ně z přední části nejprve pomocí UV barev, později reflexních pásek vytvořili obraz hodin. Na záda jsme si následně nalepili písmena, takže jsme všichni společně tvořili nápis JSME VAŠE BUDOUCNOST!. Abychom to dotáhli k dokonalosti, zařídili jsme si zhasnutí celého divadla a zapnuli UV lampy. Ty nám rovněž obstarala paní Kožichová, která je zapůjčila od skupiny Spiritus Dracus.

Poslední naše společné vystoupení jsme cvičili především o hudební výchově. Vojta na harmoniku zahrál známou lidovku Co jste hasiči a Má roztomilá Baruško, my ostatní jsme mu k tomu zazpívali.

I když jsme nad přípravami strávili mnoho týdnů, výsledek stál za to. Ale hlavně nás to opravdu bavilo. Z prvního vystoupení jsme byli nervózní, báli se, ovšem každé další jsme si užívali. I přesto, že nám jednou nesvítily lampy, že v zákulisí panoval mnohdy zmatek a chvaty s převlékáním, stálo to za to a bylo nám možná i trochu líto, že už to skončilo. Potlesk, jásot, radost a někdy i slzy rodičů nás opravdu těšily.

Velké díky patří nejen rodičům, ale také Štěpánce, která vymyslela celou choreografii robotů, také společně s Míšou dokázala v posledním týdnu procvičit oba tance. Děkujeme také panu řediteli, paní učitelce Bartoškové, Křemenové a vychovatelce Drábkové, kteří nám všechna vystoupení umožnili předvést na jevišti divadla. A závěrem musíme poděkovat také naší třídní paní učitelce, která byla vždy trpělivá při všech nácvicích, pomáhala s choreografií vystoupení a zařídila pro nás mnoho věcí.

Dějepisná exkurze do Prahy

16. 10. 2017 jsme se my, třídy 7. A a 7. B, vydali na dějepisnou exkurzi do Prahy. Od školy jsme odjeli v 7:15 hodin. Během cesty jsme si užili spoustu legrace.

Jakmile jsme dojeli do našeho hlavního města, navštívili jsme Břevnovský klášter, kterým nás prováděl bratr Martin. Poté jsme se vydali na Vyšehrad, kde nám paní učitelka Fišarová řekla mnoho zajímavých informací k tomuto místu.

Dále jsme navštívili hřbitov na Vyšehradě, kde jsme měli asi půlhodinový rozchod. Odtud jsme si šli koupit lístky na metro a jeli na Chodov. Zde jsme měli opět dvě hodiny volného času. Tato zastávka nám udělala asi největší radost. Koupili jsme si občerstvení a nějaké maličkosti.

Nakonec nás řidič autobusu vyzvedl a jeli jsme zpátky domů, kde už na nás čekali rodiče.

Celý den jsme si moc užili!

Děkujeme panu učiteli Nechvátalovi a paní učitelce Fišarové za tuto zajímavou exkurzi.

Viki Váňová

Ohlédnutí za uplynulým školním rokem 2016/2017

V loňském školním roce, tedy v době, kdy jsme byli šesťáky, jsme se samozřejmě ve škole učili, hodně učili… Ale kromě toho jsme zažili mnoho nového, poznali nové spolužáky, novou třídní paní učitelku, podívali se do míst, která jsme ještě neznali, setkali se s řadou významných osobností, seznámili se se slovenskými žáky, zažili společná dobrodružství, …

Následující fotky jsou toho důkazem… 😊