Z Á P I S

ze 7. zasedání Školské rady ZŠ Na Pražské 1543, Pelhřimov ze dne 25. října 2006

Přítomni:  9 členů, 3 členové omluveni /viz prezenční listina, příloha zápisu/

Přizvaní:  Mgr. Luděk Charouzek – ředitel ZŠ

Předseda ŠR přivítal přítomné na jednání a seznámil  je s programem 7. zasedání školské rady.

1/ zahájení

2/ kontrola usnesení školské rady ze dne 22. června 2006

3/ projednání Výroční zprávy o činnosti školy za školní rok 2005-2006

4/  různé

H l a s o v á n í  -  program schválen jednohlasně /9 přítomných/.

Zapisovatelkou pro 7. zasedání školské rady byla navržena Alexandra Králová.

H l a s o v á n í  -  schváleno 8 hlasy /9 přítomných/.

ad  2/  Usnesení z 6. zasedání školské rady dne 22. června 2006 bylo projednáno bez připomínek.

ad  3/  Před zasedáním školské rady byla všem jejím členům zaslána k prostudování Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2005-2006.

Ředitel školy o ní krátce pohovořil. Sdělil, že úplné vyhotovení výroční zprávy o činnosti školy má všechny předepsané náležitosti a nově obsahuje i základní údaje o hospodaření školy. Dále uvedl, že z důvodu časové nedostatečnosti byla předložena odboru školství a kultury Městského úřadu v Pelhřimově před jejím projednáním ve školské radě. Zpráva byla vypracována ve dvou paré. Jedno vyhotovení bylo dáno k dispozici zřizovateli a jedno je uloženo k nahlédnutí ve sborovně školy.

H l a s o v á n í  -  Výroční zpráva o činnosti školy pro školní rok 2005-2006 schválena jednohlasně /9 přítomných/.

ad  4/  Při projednávání výroční zprávy o činnosti školy byl vznesen dotaz na správu venkovního sportovního areálu školy. Ředitel školy informoval o jeho provozu s tím, že je  téměř  jediným veřejně přístupným místem určeným ke sportu, kde mohou děti trávit svůj volný čas. Toto však sebou nese rychlejší opotřebení areálu, proto byl vznesen požadavek ke zřizovateli o poskytnutí příspěvku na jeho údržbu.

ad  5/  Předseda RŠ informoval o obdržení grantu  z Evropského sociálního fondu ve výši 1,490.010,- Kč určeného na tvorbu Školního vzdělávacího programu.  Částka bude čerpána po dobu 2 let, a to na nákup technického vybavení, odměny pedagogům a na jejich vzdělávání. Z této dotace škola plánuje pořídit například počítače, projektory, interaktivní tabule, apod.. Ing. Dufek ocenil práci i odvahu zaměstnanců školy, kteří dokázali projít

celým procesem přidělování dotace, navíc úspěšně.  Mgr. Ecler  poznamenal, že je obtížné nejen o dotaci úspěšně požádat, ale i řádně ji vyúčtovat.

ad  6/  Školská rada se krátce zabývala vývojem řešení dopravní situace u vjezdu do areálu školy. Shodla se na tom, že je třeba události a případné změny v této věci i nadále aktivně sledovat.

ad  7/ V závěru schůze byla rada informována o odstoupení jednoho z jejích členů Mgr. Pavla Růžka. Důvodem pro ukončení členství v radě jako zástupce za rodiče je přestup jeho dcery do jiné školy.

V Pelhřimově dne 25. října  2006                              Zapsala: Alexandra Králová

Ověřil: Mgr. Jiří Otta v.r. /předseda ŠR/

Ing. Tomáš Dufek v.r.

U S N E S E N Í