Pochod s rodilým mluvčím Paulem

Dne 29.9. 2016 ZŠ Na Pražské v Pelhřimově ve spolupráci s Jazykovou školou Zachová uspořádalapro žáky 8. a 9. ročníků pochod s rodilým mluvčím Paulem a lektorkou Mgr. Veronikou Rodovou.

Od školy jsme vycházeli v 8 hodinráno a šli trasu dlouhou asi 8 km. Byli jsme rozděleni do dvou skupin. První skupina šla s paní učitelkou a druhá skupina s Paulem.Co chvíli jsme se vyměňovali. Po cestě jsme komunikovali pouze v angličtině, povídali si o různých tématech, napříklado rodině, kamarádech, škole a dalších. Během pochodu jsme plnili několik úkolů, například jsme vymýšleli anglická slova na R, překládali jsme české vtipy, pojmenovávali přírodniny a mnoho dalšího. Vítězný tým dostal odměnu, ale o malou drobnost nebyl ochuzen ani druhý tým. Po návratu z pochodu jsme v zahradním altánu školy vymýšleli komiks, který zachycoval nejzábavnější události z našeho výletu.

Pochod se nám moc líbil, protože jsme měli možnost procvičit si angličtinu, zažít spoustu legrace a popovídat si s kamarády. Budeme se těšit na další výlet i na Paula, který tento měsíc začne pravidelně navštěvovat hodiny anglického jazyka na naší škole a my tak budeme mít možnost i nadále komunikovat v angličtině.

(Žáci a žákyně 8. a 9. ročníků)