Výlet žáků z 3. ZŠ Na Pražské do Anglie

Od 3. 5. do 8. 5. jsme byli se školou ZŠ Na Pražské a čtyřmi žáky z Nové Cerekve na poznávacím zájezdu v Anglii. Náš výlet začal na parkovišti u KD Máj v Pelhřimově, kde jsme všichni nastoupili do autobusu, a čekala nás 17 hodinová cesta. Na začátku nás uvítala naše průvodkyně Jana Reinhartová, která nám představila Anglii. Naše cesta vedla přes Českou republiku, Německo, Belgii, Francii a trajektem až do Anglie. Z trajektu jsme viděli krásné křídové útesy v přístavu Dover, a poté jsme navštívili katedrálu v Canterbury a měli možnost zakoupit si suvenýry. Za další dvě hodiny na nás už čekaly rodiny, které nám poskytly stravu a ubytování. Druhý den jsme jeli na výlet do městečka Hastings a navštívili jsme pašerácké jeskyně. Třetí a čtvrtý den jsme strávili v Londýně, kde jsme viděli nejznámější památky jako například Buckinghamský palác, Westminster Abbey, Londýnské oko a další. Část skupiny žáků se šla podívat na stadion FC Chelsea, kde si měli možnost prohlédnout kabiny fotbalistů a další místnosti, které jsou součástí tohoto slavného stadionu. Ve čtvrtek navečer jsme se s Anglií rozloučili a Eurotunelem přejeli do Francie, poté jsme pokračovali po dálnici až do České republiky.

Tento výlet byl báječný a doufáme, že si ho budeme moci v budoucnu zopakovat.