Základní škola Na Pražské 1543, Pelhřimov, 393 01, tel.: +420 565 323 952, email: reditel@zs-prazska-pe.cz

Rodilý mluvčí na 3. ZŠ

Naše škola nám již třetím rokem umožňuje účastnit se hodin s rodilým mluvčím z Velké Británie, které se konají přibližně jednou za měsíc.

Tyto hodiny probíhají dopoledne a pomáhají nám procvičit si konverzaci a zlepšit výslovnost. Jsou pro nás jedinečnou příležitostí, jak se setkat s rodilým mluvčím. Na hodiny si vždy připravíme různé otázky, na ně pak Paul odpovídá či se nás sám ptá.  

Odpoledne, tzn. v našem volném čase, nám škola nabízí projekt Let´s go, kde si s rodilým mluvčím povídáme o různých zemích. Předem si připravíme materiály, samozřejmě v anglickém jazyce. Rodilý mluvčí zajímavě o těchto zemích vypráví, popřípadě se s námi podělí o zkušenosti z vlastního cestování. Putovali jsme společně po několika zemích a mluvili například o Velké Británii, Americe, Novém Zélandu či Irsku. Tyto hodiny nás velmi baví, protože se vždy něco nového dozvíme a ještě se u toho hodně nasmějeme. Informace z projektu se nám hodí i v zeměpise.

Všechny aktivity, které na naší škole probíhají, jsou dobrovolné, zábavné a hodně se při nich naučíme. Je to vlastně taková škola hrou, navštěvuje ji každý měsíc poměrně velké množství žáků a zlepšují se v anglickém jazyce. Tyto aktivity se konají ve spolupráci s jazykovou školou Zachová, od níž na konci školního roku vždy obdržíme nějaké drobnosti. Doufáme, že tato spolupráce bude probíhat i v příštích  letech.         

 
Základní škola Na Pražské 1543, Pelhřimov, 393 01, tel.: +420 565 323 952, email: reditel@zs-prazska-pe.cz