Z pondělí 22.5. na úterý 23.5. se na ZŠ Na Pražské konal výměnný pobyt žáků pelhřimovské základní školy s rakouskými žáky ze St. Valentinu. Rakouští žáci přijeli v 11 hodin dopoledne a v jednu hodinu se všichni přesunuli na náměstí na prohlídku Muzea rekordů a kuriozit a poté měli žáci hodinový rozchod. Okolo třetí hodiny odjeli do kempu v Moravči, kde hráli hry a večer si připravili divadlo v angličtině. V úterý odjeli ve 12 hodin do Tábora. Tam navštívili táborskou věž a podzemní katakomby. Mezi čtvrtou a pátou hodinou proběhlo loučení a rakouští žáci odjeli autobusem. Pelhřimovští žáci odjeli z Tábora v 6 hodin vlakem.

Výměnný pobyt žáků ZŠ Na Pražské se ZŠ Langenhart v partnerském městě St. Valentin

Ve dnech 10.-11. 5. 2016 se 20 žáků naší školy vydalo navštívit rakouské kamarády, se kterými si dopisovali přes školní rok. Cesta ubíhala rychle a ve 12 hodin jsme dorazili do našeho partnerského města, kde pro nás byl připraven pestrý program. Po společné hodině tance za doprovodu paní učitelky Ingrid, jsme šli do města, kde nás přivítali na radnici, řekli nám zajímavosti o městě St. Valentin a dostali jsme pěkné dárky. Poté jsme navštívili místní kostel a muzeum. Po odpoledním programu na nás už čekali rodiče rakouských žáků a šli jsme se ubytovat. Někteří z nás se jeli večer podívat na taneční vystoupení, jiní zašli do restaurace či hráli společenské hry.

Druhý den jsme se v 8 hodin sešli před školou a vydali jsme se společně do města Linz, kde jsme si prohlédli centrum v turistickém vláčku a navštívili jsme technické muzeum. Po obědě v McDonaldu jsme měli možnost nakoupit si suvenýry v obchodech. Odpoledne jsme se přemístili na výletní místo Pöstlingberg, kde jsme navštívili místní baziliku a muzeum pohádkových bytostí. Poté jsme se s našimi kamarády rozloučili a vyrazili zpět na cestu domů.

Během celého pobytu jsme s žáky mluvili anglicky a příležitostí ke konverzaci bylo opravdu hodně. S žáky zůstaneme nadále v kontaktu a těšíme se na jejich návštěvu v příštím školním roce.